Recept na štěstí

IMG_3202

Naučme se v každém dnu hledat pozitivní chvilku. Naučme se najít štěstí v životě.

 

“Jednou chci být šťastný.” – Proč jednou? Proč né teď. Štěstí je stejně jenom chvilkový okamžik, hormon, který za malou chvilku vymizí. Dokonce, když ho máte až moc, tak se můžete dostat do stresu. Jediná cesta, jak si štěstí vychutnat, je soustředit se na drobnosti každého dne, které vám z nějakého důvodu udělaly radost. Drobnosti, na které si před spaním s radostí vzpomenete. Pokud se člověk bude soustředit na tyto drobnosti na konci dne, může o sobě říci, že je šťastný.

 

Spisovatelka této knížky si vypisovala každý den, co jí udělalo radost až z toho vznikla tahle knížka. Momentálně zkouším něco podobného a má to velmi pozitivní efekt.

 

Hezký den.

You may also like

10 Comments

  1. dobrej nápad na knížku 😀
    a souhlasím, měli bysme se radovat z maličkostí, což mi jde dobře :DD
    někdo dělá ty výzvy na insta, co mu za den udělalo radost, jedna z mála výzev co který bych šla 😀

  2. Člověk by se měl umět radovat a užívat si každou chvilku svého života, protože nikdy neví, kdy jeho život může skončit. I když máme šílený den, cítíme se mizerně, tak vždycky musí být něco – nějaká maličkost, která stojí za úsměv.
    Já vždycky vybuchnu, už asi mám takovou povahu. Když se něco stane, tak bořím kolem sebe všechno a málokdy se kouknu na ty maličkosti, které byly dobré. Někdy si na to vzpomenu druhý den a někdy také vůbec.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *