Nádherná Sardinie a Corsica

Sardinie

Po příletu jsem přemýšlela o tom, jestli by ten tydenní pobyt nešel prodloužit. Krásné zelené kopce, čisté moře a milí lidé okolo vás, to by přece donutilo každého zůstat. Na dovče si samozřejmě neužily pouze mé oči, které byly ohromeny malebností ostrovu, ale také jazyk a bříško – italská kuchyně má prostě něco do sebe.

IMG_0671

Všech sedm dní jsem se snažila nepromrhat ani minutku. Účastnila jsem se aktivit, které animátorská skupina připravila. Zašla jsem si na pár lekcí salsy a zumby. Jeli jsme společně s rodinou na dva výlety. Samozřejmě jsem se nevyhla válení na pláži. Dokonce jsem měla příležitost dočíst dvě knížky. Prostě dovča jak má být.

IMG_0599

IMG_0644

IMG_0225

Corsica

Nejkrásnějším, nejnáročnějším a nejvíce dobrodružným výletem byla návštěva místa narození Napoleona, francouzského ostrovu, Corsica. Konkrétně se jednalo o malé městečko Bonifacio, které spíše připomínalo Itálii. Od angličtiny jste si mohli odpočinout, jelikož anglicky by vám tu rozuměl jen malokdo (ostatně na Sardinii je to stejné). Budík byl nařízen na 4:00. Cesta byla dlouhá – 4 hodiny autobusem a 1 hodina lodí, ale i tak to stálo za to! Cestou autobusem jsme mohli vidět nádherný východ slunce a návštěva ostrovu byla opravdu úžasná.

IMG_0488

IMG_0487

IMG_0335IMG_0440IMG_0362

Krásný den!

Ronnie Woolf

 

Continue Reading