Dobrodružství v úžasné Florencii

Na konci srpna jsme s kamarádkou vyrazily do itaslkého města, Forencie. Jelikož jsme výlet chtěly mít více dobrodružný vyrazily jsme autobusem. Dohromady cesta trvala 17 hodin i s přestupem v Brně. Cesta byla upřímně strašná, ale rozhodně nezapomenutelná. Během cesty jsme stavěli ve Vídni, v Benátkách, v Boloni a nakonec ve Florencii. Co vám budu povídat cesta byla náročná, nedalo se spát, ale i přes to všechno jsme to zvládly.

img_0869

Po příjezdu jsme přemýšlely nad tím, jakým způsobem se dostaneme do hotelu. Po chvilce jsme se rozhodly, že to dojdeme pěšky. Cesta k hotelu trvala asi 20 minut. Byly jsme ubytovány v hotelu  Loggia Fiorentina, který byl naprosto báječný. Hotel obýval pouze jedno patro domu, který ležel v historickém centru Florencie. Vše bylo velmi blízko, proto jsme nikdy nemusely využít dopravu a tím jsme velmi ušetřily. Přijely jsme během odpolední siesty, ale to vůbec nevadilo, jelikož nám v emailu poslali pokyny, jakým způsobem se můžeme jednoduše ubytovat, i když nikdo není na recepci. Samozřejmě později jsme se musely jít ohlásit. Personál v hotelu byl příjemný, cena byla nízká a ubytování perfektní. Po dlouhé cestě jsme si na chvilku odpočinuly. Neležely jsme dlouho a hned jsme vyrazily omrknout okolí a hned první den jsme toho spoustu nachodily. A krásy Florencie nás ohromily.

img_0915

Nádherný Dóm Santa Maria del Fiore bylo něco nádherného pro lidské oko. Plánovaly jsme vystoupat nahoru a vychutnat si krásný výhled na Florencii, ale bohužel byla fronta tak velká, že bychom musely čekat přibližně 4 hodiny a jelikož jsme byly na výletě pouze 4 dny, tak jsme nechtěly promrhat ani minutu.

img_1038 img_0978 img_0965img_0982Naše procházky byly běžně 10-15 km. Ze začátku jsme chodily podle mapy, ale později už jsme se už pěrfektně orientovaly.

Lidé ve Florencii byli milí. Nějdříve jsme se obávaly toho, že nebudou umět anglicky, ale naštěstí nějakou tu větu uměli. Italové se samozřejmě chovali jako italové pískali na nás a říkali nám všelijaké komlimenty.

Nalezly jsme spoustu krásných kaváren a skvělých restaurací, kde jsme si vychutnávaly výbornou italskou kuchyni.

img_0859 img_1021

Co by to bylo za návštěvu Itálie bez italské zmrzliny.

img_1078

Florencie nádherně ukončila mé leto a prázniny. Teď už zbývá makat a tento ročník udělat maturitu, držte mi palce. 🙂

Krásný den.

img_0921img_0880

 

Continue Reading

Nádherná Sardinie a Corsica

Sardinie

Po příletu jsem přemýšlela o tom, jestli by ten tydenní pobyt nešel prodloužit. Krásné zelené kopce, čisté moře a milí lidé okolo vás, to by přece donutilo každého zůstat. Na dovče si samozřejmě neužily pouze mé oči, které byly ohromeny malebností ostrovu, ale také jazyk a bříško – italská kuchyně má prostě něco do sebe.

IMG_0671

Všech sedm dní jsem se snažila nepromrhat ani minutku. Účastnila jsem se aktivit, které animátorská skupina připravila. Zašla jsem si na pár lekcí salsy a zumby. Jeli jsme společně s rodinou na dva výlety. Samozřejmě jsem se nevyhla válení na pláži. Dokonce jsem měla příležitost dočíst dvě knížky. Prostě dovča jak má být.

IMG_0599

IMG_0644

IMG_0225

Corsica

Nejkrásnějším, nejnáročnějším a nejvíce dobrodružným výletem byla návštěva místa narození Napoleona, francouzského ostrovu, Corsica. Konkrétně se jednalo o malé městečko Bonifacio, které spíše připomínalo Itálii. Od angličtiny jste si mohli odpočinout, jelikož anglicky by vám tu rozuměl jen malokdo (ostatně na Sardinii je to stejné). Budík byl nařízen na 4:00. Cesta byla dlouhá – 4 hodiny autobusem a 1 hodina lodí, ale i tak to stálo za to! Cestou autobusem jsme mohli vidět nádherný východ slunce a návštěva ostrovu byla opravdu úžasná.

IMG_0488

IMG_0487

IMG_0335IMG_0440IMG_0362

Krásný den!

Ronnie Woolf

 

Continue Reading